Szukając szansy na poszerzenie swoich kwalifikacji, wiedzy oraz doświadczenia – należałoby spojrzeć na uprawnienia budowlane jako interesującą opcję. To naturalnie do tych zaszczytnych praw pomagamy się przygotować – z całkowitym spektrum materiałów oraz możliwości. Czas więc zagłębić się w temat nieco bardziej oraz co ważniejsze wątki, jakie się z tym łączą.

Co musisz wiedzieć o uprawnieniach budowlanych?
Nie jest prawdą, że uprawnienia budowlane ograniczają do konkretnej niszy powiązanej z branżą budowlaną. Wręcz na odwrót – to wiedza i jej potwierdzenie, które dają w rzeczy samej duże możliwości zawodowe.

W jakich branżach uprawnień budowlanych możesz przebierać?
wyburzeniowa,
kolejowa,
mostowa,
hydrotechniczna
sanitarna,
konstrukcyjno-budowlana.
Jakkolwiek bez względu na to, jakimi z tych uprawnień budowlanych będziesz zaciekawiony w najwyższym stopniu – w każdym przypadku musisz spełnić pewne wskazane warunki, by móc się nimi posługiwać.

Okoliczności pozwalające na uprawnienia budowlane – jakie?
Bazowymi warunkami jest posiadanie godziwego stażu zawodowego oraz słusznego wykształcenia. Dopiero potem przychodzi czas na egzamin przed Okręgową Izbą Inżynierów. Oczywiście, żeby uprawnienia budowlane stały się faktem – trzeba zdać tenże egzamin. Nie należy pewno dodawać, że żeby poradzić sobie na teście należy się w to zaangażować i odpowiednio przygotować. Niezwykle przydatne w tym są w stanie być dostępne u nas materiały, z dedykowanym dla uprawnień budowlanych programem. To właśnie ten program zawiera wszystkie pytania, jakie masz możliwość spotkać na samym egzaminie, to właśnie dzięki czemu nic oryginalnego nie ma prawa Cię zaszokować – jeśli będziesz się do tego przygotował skrupulatnie.

Historia uprawnień budowlanych w naszym kraju – jak było oraz jak jest?
Jedną z niezwykle ciekawych kwestii powiązanych z uprawnieniami budowlanymi jest to, w jaki sposób w ogóle zaczęła się ich historia na polskiej ziemi. Żeby ją zrozumieć trzeba się cofnąć aż do roku 1928 kiedy to pojawiło się z ramienia Prezydenta RP nadzwyczajne Rozporządzenie dotyczące prawa budowlanego oraz zabudowy osiedli. To naturalnie od czasu wprowadzenia tego dokumentu jednostka, jaka pełni w budownictwie samodzielne funkcje natury technicznej musi mieć adekwatne do tego kwalifikacje. Niezmieniona ani trochę formuła przepisów przez ponad trzy dekady wyznaczała standardy. Później pojawiła się powojenna ustawa Prawa Budowlanego, szczegółowo definiująca jak ma wyglądać procedura zdobywania napomkniętych uprawnień.
Trzeba przyznać, że w tych czasach, jak i jeszcze parę lat temu starania o takie uprawnienia budowlane były przywilejem tylko dla nielicznych, z racji tego jak nadzwyczaj czasochłonne i wymagające było to zadanie. Dziś jest to mnóstwo bardziej osiągalne i o niebo łatwiejsze- a wszystko w głównej mierze za sprawą programu na uprawnienia budownicze, który udostępniamy. Jeśli chcesz poszerzyć swoje możliwości zawodowe i kompetencje – już dzisiaj zachęcamy do bliższego zaznajomienia się z tematem. Z chęcią też odpowiemy na wszystkie pytania, serdecznie zapraszamy do kontaktu.